Dálkový pochod Cestou Jakuba Haliny (47. ročník/2017) (Červený Kostelec - Sněžka)

N-S 93 B (výhled na Krkonoše)Jeden z nejstarších dálkových pochodů v naší republice, stále se těšící pozornosti milovníků přírody v oblasti podhůří Krkonoš a našich nejvyšších hor.

Termín a start pochodu:

Sobota 17.6.2017

start pěší trasy 56 km - u Sokolovny v Červeném Kostelci od 4:30  - 6:30 hodin
start pěší trasy 18, 25 a 35 km Svoboda nad Úpou, náměstí, Restaurace Měšťanský dům, od 8:00 -10:00 hodin

(rok 2017 je již 47. ročníkem tohoto dálkového pochodu)

Cíl pochodu:

na Sněžce v Krkonoších

Nastavené délky tras:

Základní trasa pochodu 56 km se startem v Červeném Kostelci
Kratší trasy pochodu se startem ze Svobody nad Úpou: 18, 25, 35 a 56 km

Popis tras:

Trasa pro pěší - 18 km - start ve Svobodě nad Úpou.

Ze Svobody nad Úpou se vydáme po zelené značce, půjdeme nejdříve 1 km podle řeky Úpy, pak u Rýchorky odbočíme vlevo do kopce kolem kostelíka k Modrokamenné boudě, kde přejdeme na modrou značku po které jdeme 2 km na křižovatku turistických cest Rejssovy Domky, kde odbočíme vlevo na zelenou značku, po které jdeme na Vlašské boudy (Valšovky). Tady přejdeme
na žlutou značku, kterou sledujeme do Velké Úpy a dále pokračujeme po žluté na Růžohorky, Růžovou horu a do cíle našeho pochodu na Sněžku.

Trasa pro pěší - 25 km - start ve Svobodě nad Úpou

Ze Svobody nad Úpou jdeme po zelené značce, po které půjdeme nejdříve 1 km podle řeky Úpy a pak u Rýchorky odbočíme vlevo do kopce kolem kostelíka k Modrokamenné boudě, dále k Pardubické boudě až na Václavák, kde přejdeme na značku červenou. (Na Václavák můžeme také dojít kolem Černé boudy, což je ale o kousek delší). Červená značka nás dál povede kolem Kolínské boudy a Pražské boudy, pokračujeme stále po červené k lesní boudě na Liščí horu. Stále pokračujeme po červené na Rozcestí dál kolem Výrovky a památníku obětem hor na Luční boudu. Přejdeme na modrou značku, která nás zavede na místo bývalé Obří boudy a odtud nás červená značka zavede do cíle na Sněžce.

Trasa pro pěší - 35 km - start ve Svobodě nad Úpou

Ze Svobody nad Úpou se vydáme po červené značce do Janských lázní, kde přejdeme na značku zelenou, po které půjdeme kolem dětské léčebny Vesna k Rudolfovu pramenu. Tady se napojíme na žlutou značku po které dojdeme na Zlatou vyhlídku a budeme pokračovat stále po žluté kolem Hoffmanovy boudy směr Zrcadlovky. Po 1 km se napojíme na modrou značku, která nás zavede k Zrcadlovce, Vendlovce a dále pod Václavák, kde přejdeme na značku červenou. Červená značka nás dále povede kolem Kolínské boudy a Pražské boudy, pokračujeme stále po červené k Lesní boudě a na Liščí horu. Stále pokračujeme po červené na rozcestí dál kolem Výrovky a památníku obětem hor na Luční boudu. Přejdeme na modrou značku, která nás zavede na místo bývalé Obří boudy a odtud nás červená značka zavede do cíle na Sněžce.

Trasa pro pěší - 56 km - start z Červeného Kostelce.

Mapa celé trasy ročníku 2016

Informace o startovném: 

bude lidové, informace na místě

Kontakty na pořadatele

Drahomíra Vajsarová, tel.: 723589639, V Zahradách 1027, 54941 Červený Kostelec, vajsarovad@seznam.cz
Otto Ressl, tel.: 605166337, e-mail: oressl@seznam.cz, M. Burdychových 495, 54941 Červený Kostelec